Slávnostný ceremoniál
Primacial ceremony
10. Október 2024 Bratislavský hrad, Zimná jazdiareň
October 10, 2024 Bratislava Castle, Winter Riding Hall
Medzinárodné fórum
BAB International Forum BAB

10. Október 2024
Bratislavský hrad, Zimná jazdiareň
October 10, 2024 Bratislava Castle, Winter Riding Hall

Aktuálny stav v odvetviach:
6-minútová výzva

Séria rýchlych prezentácií od odborníkov, ktoré upozornili na najnovšie inovácie v AI, a umožnili tak nahliadnuť divákom do nástrojov ktoré formujú budúcnosť animácie.

Industry State of Play:
6-Minute Challenge

A series of quick presentations highlighted the latest innovations in AI, giving audiences a glimpse into the tools that are shaping the future of animation

Vít Fekiač

Multimedia Creator/Multimediálniálny tvorca

Vít Fekiač poskytuje animátorom skúsenosti z motion design a klasickej videoprodukcie. Jeho postrehy z využitia AI sú doležité pre chápanie možností nových vzdelávacích nástrojov.

Vít Fekiač provides animators with experience in motion design and classical video production. His insights from the use of A.I. are important for understanding new educational tools.

Jakub Smoljak

Creative strategist/Kreatívny stratég

Jakub Smoljak prináša skúsenosti z marketingu, ktoré nám poodhalia nástroje, aké môžu tvorcovia používať v propagácii animovaných filmov pre deti.

Jakub Smoljak brings his experience in marketing to reveal the tools that creators can use to promote animated films for children.

Dávid Kunz

AI výskumník/A.I. Researcher

David Kunz absolvoval České vysoké učení technické v Prahe  a v súčasnosti pracuje na prelínaní umelej inteligencie a vizuál-neho umenia. Jeho ocenená magisterská práca „Meet-in-Style“ v reálnom čase mení vzhľad účastníka videohovoru na akú-koľvek animovanú postavičku. Ilustrácia tak môže ožiť. Venuje sa výskumu, ako môžu nové technológie formovať budúcnosť kreativity a vzdelávania v digitálnom veku – od štylizácie videa    v reálnom čase na základe textu až po aplikácie, ktoré zvyšujú ľudský potenciál. Pochopenie širších súvislostí jeho výskumu môže v budúcnosti pomôcť pedagógom vytvárať nové vzdelávacie nástroje.

David Kunz is a graduate of the Czech Technical University in Prague and works at the crossroads of A.I. and visual art. His award-winning master’s thesis, „Meet-in-Style,“ transforms a video call participant into any animated character. Illustration can thus come to life. David is eager to explore how such technologies can shape the future of creativity and education in the digital age; from real-time, text-based video stylization to broader applications that expand human potential. Understanding the broader ramifications of his research can help future educators in designing new learning tools.

Miomir Rajcevic

Prezident Centra mediálneho vzdelávania/President of the Media Education Centre

Miomir Rajčevič je zakladateľom a prezidentom Centra mediálneho vzdelávania, pracuje s deťmi a mládežou skoro 25 rokov. Bol členom poroty Bienále animácie Bratislava a realizoval u nás aj mnoho tvorivých dielní. Jeho organizácia má poradný štatút pri Hospodárskej a sociálnej rade OSN. Je bývalým výkonným riaditeľom Svetového summitu o médiách pre mládež v rokoch 2006 až 2016. Miomir je významnou osobnosťou v medzinárodných mediálnych a vzdelávacích iniciatívach. Jeho práca odráža odhodlanie podporovať mediálnu, informačnú a digitálnu gramotnosť, ako aj inovatívne vzdelávanie a základné zručnosti pre budúcnosť. Jeho rozsiahle portfólio zahŕňa aj digitálne a multimediálne produkcie, ktoré zdôrazňujú jeho odborné znalosti v oblasti spojenia tradičných a moderných mediálnych nástrojov.

Miomir Rajcevic is the founder and president of the Media Education Center and has worked with children and youth for almost 25 years. He has served on jury at the Bratislava Animation Biennial and conducted numerous animation workshops in Slovakia. His organization has consultative status with the UN Economic and Social Council. He is former Executive Director of the World Summit on Media for Youth from 2006 to 2016. Miomir is a significant figure in global media and educational initiatives. His work reflects a dedication to fostering media, information, and digital literacy, as well as innovative education, as essential skills for the future. He is a lifelong visionary in the film and media industry, with expertise as a director, scriptwriter, and cinematographer. His extensive portfolio also includes digital and multimedia productions, highlighting his expertise in blending traditional and modern media tools.

Pavol Hejný

Vývojár AI, H-edu/A.I. Developer, H-edu

Pavol Hejný nadväzuje na pedagogickú činnosť svojho starého otca, Prof. RNDr. Milana Hejného, CSc., ktorý je autorom jednej z najúspešnejších metód vyučovania matematiky na základných školách. Pavol Hejný je vývojár s vášňou pre používanie nových nástrojov a technológií, ktorý v súčasnosti pracuje s generatívnou umelou inteligenciou a vytvára popu-lárny open-source projekt Promptbook. Ako člen konzultačnej skupiny Ainautes hovorí o pozitívnych aspektoch generatívnej AI, ako aj o jej hrozbách a rizikách. Významne prispel do prostredia vzdelávacích technológií vývojom Collboardu, prvej českej virtuálnej tabule, a H-edu, elektronických učebníc, ktoré používajú desaťtisíce detí. Je aktívnym prednášateľom na konferenciách, členom poroty a mentorom v slovenských, českých a medzinárodných súťažiach.

Pavol Hejný builds on the work of his grandfather, Prof. RNDr. Milan Hejný, CSc. the creator of one of the most successful methods for teaching mathematics in elementary schools. He is a developer with a passion for using new tools and technologies, currently working with generative A.I. and creating the popular open-source project Promptbook. As a member of the Ainautes consulting group, he speaks about the positive aspects of generative A.I., as well as its threats and risks. He has made significant contributions to the education technology landscape by developing Collboard, the first Czech virtual whiteboard, and H-edu, electronic textbooks used by tens of thousands of children. He is an active conference speaker, jury member and mentor in Slovak, Czech and international competitions.

Petr Salaba

Odborník na vedeckú komunikáciu/Science Communicator

Petr Salaba je filmový režisér, producent a odborník na vedeckú komunikáciu. Gramotnosť v oblasti umelej inteligencie považuje za dôležitý nástroj pri vzdelávaní mládeže. Skúma dynamiku autonómnych systémov v interakcii s ľudskými hodnotami. Často využíva kontrastné experimentálne formy a satirický humor. Spoločne s generatívnou AI v roku 2023 vytvoril film Scalespace. Jeho film Attention Economy (2019) nominovali na najlepší český dokumentárny film na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov JI.hlava. Na Academia Film Olomouc v roku 2017 získal jeho film llllllIIIIl cenu za najlepší český alebo slovenský populárno-vedecký dokumentárny film.

Petr Salaba is a film  director, producer, and expert in science communication. He considers A.I. literacy to be a vital tool in youth education and explores the dynamics of autonomous systems interacting with human values. His work often incorporates experimental forms and satire. In 2023, he released Scalespace, a film created with generative A.I.. His film, Attention Economy (2019), was nominated for Best Czech Documentary at the Ji.hlava International Film Festival. His 2017 work, llllllIIIIl, won Best Czech and Slovak Popular Science Film Award at Academia Film Olomouc.

Interdisciplinárny panel expertov

Otvorená debata vedúcich predstaviteľov svetových výrobcov detských programov, OSN, európskeho filmového priemyslu, ochrany duševného vlastníctva, ako aj poprednej nadnárodnej IT spoločnosti, ktorí zhodnotili súčasné trendy a načrtnú budúce smerovanie naprieč disciplínami.

Interdisciplinary Leadership Panel: The Response

An open debate featuring leading representatives from global children’s program producers, the UN, the European film industry, intellectual property protection, and a prominent multinational IT company assessed current trends and outlined future directions across disciplines.

Zdenko Böhmer

Generálny riaditeľ Hewlett Packard Enterprise Slovensko/Managing Director, Hewlett Packard Enterprise Slovakia

Zdenko Böhmer má za sebou viac ako 30 rokov skúseností z rôznych vedúcich pozícií v rámci významných technologických spoločností ako EVIDEN/Atos a DXC Technology. V súčasnosti je zodpovedný za celkovú obchodnú stratégiu spoločnosti Hewlett Packard Enterprise Slovensko a dohliada na team približne 300 odborníkov. Je priekopníkom v používaní cloudových technológií u nás. Jeho odhodlanie v sebazdo-konaľovaní môže inšpirovať každého audiovizuálneho tvorcu. Svojím inovatívnym prístupom vždy ochotne radil a usmerňoval mladých ľudí vo svojich tímoch. Stal sa jedným z kľúčových hráčov pri určovaní budúceho smerovania mediálneho vzdelávania.

Zdenko Böhmer has over three decades of experience in leadership roles at major technology companies, including EVIDEN/Atos and DXC Technology. Currently, he leads Hewlett Packard Enterprise’s overall business and development strategy in Slovakia, overseeing a team of around 300 professionals. He is a trailblazer in using cloud technology in Slovakia. His dedication to self-improvement can inspire every audiovisual creator while his forward-thinking approach has always fostered and mentored young talent in his teams. He has become one of the key players in shaping the future of media education.

Tatjana Žeželj Gojković

Členka poradného výboru Centra mediálneho vzdelávania pre film a animáciu/Member of the Advisory Committee of the Media Education Centre for Film and Animation

Tatjana Žeželj Gojković prispela k rozvoju animovanej tvorby pre deti v Srbsku a svoje skúsenosti prináša aj na Bienále animácie Bratislava. Ako majiteľka a generálna riaditeľka Archangel Digital Studios vedie inovatívnu filmovú produkciu, priťahuje investorov a má zásluhu na technologickom, ale aj kvalitatívnom pokroku srbského animovaného priemyslu. Nedávno založila Iniciatívu pre environmentálnu štandardizáciu a inovácie (IESI) so zameraním na zelenú a udržateľnú audiovizuálnu produkciu. Pôsobí v mnohých prestížnych inštitúciách, ako je Európsky klub producentov, Európska filmová akadémia, Digitálny pakt EÚ pre zručnosti, kde sa snaží tieto inovácie zdokonaľovať. Produkovala šesť častí animovaného seriálu Puffins Impossible, v ktorom účinkoval americký herec Johnny Depp.

Tatjana Žeželj Gojković has contributed to the development of children’s animation in Serbia and shares her expertise with the Biennial of Animation Bratislava. As the owner and CEO of Archangel Digital Studios, Tatjana leads innovative film production, attracts investors, and drives both technological advancements and quality improvements in the Serbian animation industry. Tatjana recently founded the Initiative for Environmental Standardization and Innovation (IESI), focusing on green and sustainable audiovisual production. She is a member in many prestigious institutions such as the European Producers Club, the European Film Academy, the EU Digital Pact for Skills. She produced six seasons of the animated series Puffins Impossible, starring Johnny Depp, the American actor.

Veronika Macurová Křížová

Právna expertka na duševné vlastníctvo/ IP Attorney

Veronika Macurová Křížová je právnička aj výskumníčka (University of California, Berkeley), ktorá sa špecializuje na právne a etické otázky vývoja a používania umelej inteligencie (AI) aj pre tvorcov animovaných filmov. Hlavnými oblasťami jej záujmu sú duševné vlastníctvo, ochrana osobnosti a úloha AI v kreatívnom, mediálnom a vzdelávacom sektore. Je členkou programu AI Connect II Ministerstva zahraničných vecí USA a Atlantic Council. Študijné a pracovné skúsenosti zo zahraničia ju viedli k účasti na ďalších medziná-rodných projektoch súvisiacich s AI v Austrálii, vo Veľkej Británii a v Kanade. Venuje sa osvetovej činnosti v oblasti umelej inteligencie, organizuje webináre, panelové diskusie a work-shopy zamerané najmä na kreatívny priemysel a oblasť kultúry.

Veronika Macurová Křížová is an attorney and independent researcher (University of California, Berkeley), specializing in legal and ethical issues of A.I. development, including its use by animation creators. Her main areas of interest are intellectual property, personality rights, rights of publicity, and the role of A.I. in the creative, media, and education sectors. Veronika is a member of the U.S. Department of State’s A.I. Connect II Program and the Atlantic Council. She has study and work experience abroad, which has led her to participate in other international projects related to A.I. (Australia, U.K., Canada). She is an A.I. educator, organizes webinars, panel discussions, and workshops, mainly focused on the creative industries and on culture.

Michal Mlynár

Námestník Generálneho tajomníka OSN a zástupca výkonného riaditeľa UN-Habitat/Assistant Secretary General of the United Nations, Deputy Executive Director of UN-Habitat

Michal Mlynár je skúsený diplomat s takmer 30-ročnou praxou vo vrcholových diplomatických pozíciách po celom svete. Do apríla 2023 bol stálym predstaviteľom Slovenskej republiky pri OSN v New Yorku. Na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pôsobil ako generálny riaditeľ Sekcie pre medzinárodné organizácie, rozvojovú spoluprácu a humanitárnu pomoc. Bol veľvyslancom SR v Nairobi (Káhira) a zástupcom riaditeľky Programu OSN pre ľudské sídla (UN-Habitat). Ako bývalý učiteľ sa neustále zaujíma o vzdelávacie programy pre deti a mládež. Pôsobil aj vo výkonnej rade UNICEF. Je držiteľom magisterského titulu a PhD. z Univerzity Komenského v Bratislave. Študoval aj v Spojenom kráľovstve a USA.

Michal Mlynár is a seasoned diplomat with almost 30 years of experience in senior global assignments. Until April 2023, he was Slovakia’s Ambassador and Permanent Representative to the United Nations in New York. Prior to that, Mr. Mlynár served as Director General for International Organizations, Development Cooperation, and Humanitarian Aid at the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic. He was also Slovakia’s Ambassador in Nairobi and served as the Chair of the Committee of Permanent Representatives to UN-Habitat. As a former teacher, Michal Mlynár has an enduring interest in educational programs for children and youth. He also served on the UNICEF Executive Board. He holds PhD and MA degrees from Comenius University in Bratislava. He also studied in the UK and the USA.

Paul Robinson

Prezident Kartoon Channel Worldwide/President of Kartoon Channel Worldwide

Paul Robinson je prezidentom Kartoon Channel Worldwide v spoločnosti Kartoon Studios, ktorá je kótovaná na newyorskej burze. Riadi globálnu expanziu a distribúciu programov pre deti, ktoré oslovujú milióny divákov na rôznych zariadeniach a platformách. Paul má viac ako štyri desaťročia skúseností v mediálnom priemysle a spolupracoval s významnými organizáciam ako sú BBC, Walt Disney Company a NBC Universal. Ako mediálny stratég a podnikateľ má za sebou dlhoročné skúsenosti so zakladaním a rozvojom úspešných mediálnych podnikov. Založil a viedol globálny detský kanál KidsCo, ktorý za päť rokov získal 15 miliónov zákazníkov v 98 krajinách. Paul Robinson má skúsenosti v oblasti marketingu, riadenia programu, technológií a získavania obsahu. Vie zabezpečiť zmeny a inovácie vo veľkých a komplexných organizáciách. Paul získal titul MBA s vyznamenaním na Bradford University School of Management a titul BSc Hons v odbore metalurgia na University of Cambridge. Jeho vášňou je vytváranie a poskytovanie vysokokvalitného a pútavého obsahu pre rôznorodé publikum. Neustále hľadá nové príležitosti a výzvy v mediálnom prostredí.

Paul Robinson is President of Kartoon Channel Worldwide at Kartoon Studios, an NYSE quoted company, where he leads the global expansion and distribution of a premium children’s entertainment platform that reaches millions of viewers across multiple devices and platforms. Paul has over four decades of experience in the media industry, working with major organisations such as the BBC, Walt Disney Company, and NBC Universal. As a media strategist and entrepreneur, he has a proven track record of launching and growing successful media businesses, such as KidsCo, a global kids channel that he co-founded and led as CEO, achieving 15 million customers in 98 countries in five years. Paul Robinson has a strong background in marketing, programming, technology, and content acquisition, and he is adept at securing change and innovation in large and complex organisations. Paul holds an MBA with distinction from Bradford University School of Management and a BSc Hons in Metallurgy from the University of Cambridge. He is passionate about creating and delivering high-quality and engaging content for diverse and global audiences, and is always looking for new opportunities and challenges in the media landscape

Premietanie animovaných filmov v 11 partnerských mestách
Screening of animated films in 11 partner cities.
10. Október 2024 Kinosály siete CInemax
October 10, 2024 Cinemas of the Cinemax chain.

Priemietanie v Kine Lumière
Screening at Lumière Cinema

28. – 30. Október, 2024 Kino Lumière
October 28 – 30, 2024 Lumière Cinema

Bienále na školách
Biennial in schools

Október 2024
October 2024

Mladí tvorcovia, nový začiatok atelíeru Bienále
Young creators, a new beginning for the Biennale atelier.

October 7 – 9, 2024
Animation Workshops

Subby

Autori: Miomir Rajcevic, Základná škola Edulienka, Bratislav
Authors: Miomir Rajcevic, Edulienka Elementary School, Bratislava

Mačací ostrov
Cat Island

Autori: Elodie Marechal and Nadial Talah, AAA Studio, Základná škola Dudova, Bratislava
Authors: Elodie Marechal and Nadial Talah, AAA Studio, Dudova Elementary School, Bratislava

Prechádzka do Bratislavy
Walk to Bratislava

Autori: Mikael Lindbom, Základná Škola Jeséniova, Bratislava
Authors: Mikael Lindbom, Jeséniova Elementary School, Bratislava
Cesta umenia: Michaël Dudok de Wit Výtvarné návrhy pre film nominovaný na Oscara z dvoch uhlov pohľadu

Október 2024
Univerzitná knižnica v Bratislave,
SND Košice

Výstava spája niekoľko priestorov a svetov do jedného príbehu. Inšpiruje návštevníkov novými rozmermi a súvislosťami. Je symbolicky umiestnená na dvoch stranách Slovenska. Výtvarné návrhy pre Červenú korytnačku sa nachádzajú v jedinečných priestoroch, ktoré ponúkajú iný pohľad na umelecký proces autora.

Výber z výtvarných návrhov predstavuje kresby ceruzkou, ktoré vytvoril Michaël Dudok de Wit počas vývoja animovaného majstrovského diela. Autor hovorí, že niektoré kresby vyzerajú drsné a chaotické, ale vybral ich práve preto, že podľa jeho názoru v sebe nesú život a energiu – kvality, ktoré pre neho boli nesmierne dôležité.

Kresby nie sú dokonalými ilustráciami. Rozprávajú príbeh, skúmajú emócie súvisiace s dejom, analyzujú kompozíciu scén a experimentujú s uhlami kamery, pričom vytvárajú vzťah medzi postavou a prostredím, ktoré ju obklopuje. Dudok de Wit kreslil obyčajnou ceruzkou tvrdosti 3B na kancelársky alebo animačný papier. Väčšinu týchto kresieb svet videl iba trikrát od ich vzniku.

An Odyssey of Art: Michaël Dudok de Wit Artistic Designs for Oscar Nominated Masterpiece from Two Perspectives

October 2024
University Library in Bratislava
National Theater Košice

This exhibition crosses borders and spaces, each with its own meaning and presents a fresh, multi-dimensional journey, straddling the nation. Intricate artistic designs for The Red Turtle inhabit unique spaces offering a distinct perspective on the author’s creative process.

This selection of artistic designs features pencil drawings created by Michaël Dudok de Wit during the development process of an animated masterpiece. For the artist, some of the drawings may appear rough and chaotic, but he chose them precisely because he believes they embody life and energy; the qualities that were of utmost importance to him.

These are not perfect illustrations; rather, they tell a story, explore emotions related to the narrative, study scene compositions and experiment with camera angles, all the while establishing a relationship between the character and their environment. De Wit used a standard 3B pencil on office or animation paper. Worldwide, most of these drawings have only been seen three times since their creation.

Filmové básničky a pesničky: Výstava animovanej poézie

Október 2024
Inštitút Liszta
Maďarské kultúrne centrum Bratislava

„Filmové básničky a pesničky“ je dynamická výstava, ktorá predstavuje dva podmanivé cykly krátkych animovaných filmov, ktoré nádherne pretvárajú diela súčasných maďarských básnikov do vizuálneho média. Tieto filmy starostlivo vytvorili absolventi Univerzity umenia a dizajnu Moholy-Nagy v Budapešti (MOME) v rámci svojho „inkubačného“ programu, ktorý podporuje vývoj inovatívnych a kvalitných animácií. Projekt vyzdvihuje literárny prínos známych maďarských autorov, ako sú Krisztina Tóth, Judit Ágnes Kiss, Ottó Kiss, János Lackfi a Varró Dániel. Ich diela sú transformované do živých animovaných príbehov, ktoré hlboko rezonujú s deťmi.

Koncepcia tohto projektu kládla dôraz na vytvorenie vysokej produkčnej úrovne s cieľom zviditeľniť a zatraktívniť súčasnú detskú literatúru prostredníctvom sugestívneho média animá-cie. Filmy sú navrhnuté tak, aby navodzovali atmosféru poézie, pričom využívajú rozmanité animačné techniky na zachytenie podstaty každej básne.

Film Poems and Songs:
An Exhibition of Animated Poetry

October 2024
Liszt Institute
Hungarian Cultural Center Bratislava

„Film Poems and Songs“ is a dynamic exhibition showcasing two captivating cycles of animated short films, which beautifully translate the works of contemporary Hungarian poets into a visual medium. These films were meticulously crafted by graduates of the Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest (MOME) as part of their „incubation“ program, which encourages the development of innovative and high-quality animations. The project spotlights the literary contributions of celebrated Hungarian authors such as Krisztina Tóth, Judit Ágnes Kiss, Ottó Kiss, János Lackfi, and Varró Dániel, whose works are transformed into vibrant animated stories that resonate deeply with children.

The conceptualization of this project emphasized the creation of a high production standard, aiming to enhance the visibility and appeal of contemporary children’s literature through the evocative medium of animation. The films are designed to evoke the atmosphere of poetry, employing diverse animation techniques to capture the essence of each poem.

Pocta jubilujúcim tvorcom slovenských, animovaných filmov a ich nadčasovému umeniu

Október 2024
Kino Lumière

Vzdali sme hold jubilujúcim významným tvorcom, ktorí formovali slovenský televízny Večerníček a ocenili ich prínos do sveta animovaného filmu, literatúry či televíznej produkcie. Uvedené tituly dramaturgicky viedli Katarína Minichová (75) alebo Anna Minichová (100).

Bratislavské rozprávky, (1990-1999)

Autorka literárnej predlohy Mária Ďuríčková (1919-2004): 105 rokov
Réžia Ondrej Slivka (1959): 65 rokov, Rudolf Urc
Výtvarné návrhy Ondrej Slivka
Majster zvuku Juraj Solan (1954): 70 rokov

Stolček
Vinársky um

O kráľovi Fiškusovi (1995-1996)

Autor Zbyněk Malinský
Režia a výtvarné návrhy Vladimír Malík
Hudobný skladateľ Vašo Patejdl (1954-2023): 70 rokov
Animátor Karol Holubčík (1964): 60 rokov
Majster zvuku Štefan Šváňa (1939-2015): 85 rokov

Ako Fiškus bojoval s drakom
Čo zavinil vtáčik

Najmenší hrdinovia (1985-1986)

Režia a scenár František Jurišič
Námet a výtvarné návrhy Koloman Leššo
Majster zvuku Juraj Solan (1954): 70 rokov
Spolupracovali Milan Roško (1954) a Peter Sulík (1954): 70 rokov

Klavír
Kúzelník

Kuk a Bubu (1983-1984)

Námet, scenár, réžia Ivan Popovič (1944): 80 rokov
Animácia Valéria Takáčová (1949): 75 rokov
Majster zvuku Juraj Solan (1954): 70 rokov
Vedúci výroby Pavel Forisch (1930-2019): 5 rokov (spomienka)

Stratené svetlo
Stratená voda

Kač-kač-kač (1990-1996)

Réžia Josef Zeman
Námet a výtvarné návrhy Michal Zeman (1959): 65 rokov
Kamera Zdeněk Krupa (1954): 70 rokov

Kačiaci sa predvádzajú
Ide pieseň dokola

A tribute to the jubilant creators of Slovak animated films and their timeless art

October 2024
Lumière Cinema

We paid tribute to prominent creators celebrating anniversaries who shaped the Slovak television program Večerníček and honored their contributions to the world of animated film, literature, and television production. The selected titles were curated by Katarína Minichová (75) or Anna Minichová (100).

Bratislava Fairy Tales, (1990-1999)

Author Mária Ďuríčková (1919-2004): 105 Years
Director Ondrej Slivka (1959): 65 Years, Rudolf Urc
Art Designer Ondrej Slivka
Sound Designer Juraj Solan (1954): 70 Years

The Stool
Winemaking Art

King Fiškus (1995-1996)

Author Zbyněk Malinský
Director and Art Designer Vladimír Malík
Music Composer Vašo Patejdl (1954-2023): 70 Years
Animator Karol Holubčík (1964): 60 Years
Sound Designer Štefan Šváňa (1939-2015): 85 Years

How Fiškus Fought the Dragon
What the Little Bird Did

The Smallest Heroes (1985-1986)

Director and Screenwriter František Jurišič
Author and Art Designer Koloman Leššo
Sound Designer Juraj Solan (1954): 70 Years
Team Collaborators Milan Roško (1954) and Peter Sulík (1954): 70 Years

The Piano
The Magician

Kuk & Bubu, (1983-1984)

Author, Screenwriter and Director Ivan Popovič (1944): 80 Years
Animation Valéria Takačová (1949): 75 Years
Sound Designer Juraj Solan (1954): 70 Years
Production Manager Pavel Forisch (1930-2019): 5 Years

Lost Light
Lost Water

Kač-kač-kač (1990-1996)

Director Josef Zeman
Author and Art Designer Michal Zeman (1959): 65 Years
Director of Photography Zdeněk Krupa (1954): 70 Years

The Ducks Show
The Song Goes Around

HLAVNÍ PARTNERI MAIN PARTNERS

MEDIÁLNI PARTNERI MEDIA PARTNERS

PARTNERI PARTNERS

Copyright © 2024 BIBIANA All rights reserved.

HLAVNÍ PARTNERI MAIN PARTNERS

MEDIÁLNI PARTNERI MEDIA PARTNERS

PARTNERI PARTNERS

Copyright © 2024 BIBIANA All rights reserved.